“Tek Gayemiz Giresunspor’u, Süper Lig’e Taşımak”

“Tek Gayemiz Giresunspor’u, Süper Lig’e Taşımak”

0
647

Çotanaklar’da Kulüp Başkanı Mustafa Bozbağ, 10 gün sonra başlayacak lig ve gündemdeki konularla ilgili basın toplantısı düzenledi.

Bozbağ, 20 milyon Lira bütçeli kulübü yönetmenin kolay olmadığını ifade etti.

Giresunspor Kulüp Başkanı Mustafa Bozbağ, kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

10 gün sonra liglerin başlayacağını belirten Bozbağ; “İzlediğimiz, Giresunspor’a fayda sağlayacak transferleri ve hamleleri yaptık diye düşünüyorum. Transferi yaparsanız ama uyum sorunu yaşanır, takıma ayak uyduramaz bu kez de eleştiri okları bizlere yönelir. Bunlara alıştık. 10 gün sonra lige merhaba diyoruz. İyi başlamak önemli.  Ben, teknik heyetime ve oyuncularıma güveniyorum” dedi.

1. Lig’e çıktıkları ilk yıl kümede kalma mücadelesi verdiklerini hatırlatan Mustafa Bozbağ; “Bir sonraki yıl son saniyede yediğimiz golle Play-Off’tan olduk. Geride bıraktığımız sezonda ise Play-Off oynadık. Eskişehirspor’a şanssız bir şekilde elendik. Ancak bazı kesimler tarafından yine eleştirildik. Başarının kıstası ne, inanın onu da anlamış değilim. Olumlu eleştirilere sonuna kadar açığız. Kimseye önyargımız yok. Yönetim olarak görevimizin başındayız ve işimizi yapıyoruz. Gayemiz Giresunspor’u Süper Lig’e taşımak” diye konuştu.

BÜTÇE

Bu sezon bütçenin büyüdüğünü kaydeden Bozbağ; “Kolay değil. 20 milyon Lira’dan söz ediyoruz. Bunu yönetmek gerçekten zor. Bu şehirde böylesi bir rakamı bir araya getirmek çok güç. Önceki gün 1 milyon 200 bin Lira ödeme gerçekleştirdik. Söylenirken kolay ama ödeme işine gelince bazı zamanlarda tıkanıyorsunuz. Ciddi biçimde kaynak gerekiyor” ifadelerini kullandı.

TRANSFERLER

Giresunspor’un büyük bir kulüp olduğunu vurgulayan Bozbağ; “Biz bitti demeden transfer işi bitmez. Öncelikli olarak kaleci arayışımız var. 2 gün içinde netliğe kavuşur. Süper Lig takımları ile görüşmeler halindeyiz.  Stoper, ön libero ve ileri uç içinde temaslarımız devam ediyor. Kimse merak etmesin en iyi isimleri alacağız.” dedi.

BERKAN

Yeşil-Beyazlı ekipte uzun süredir forma giyen Berkan ile 1 yıllık anlaşma imzalayacaklarını kaydeden Bozbağ; “Türk oyuncuların isteklerine bırakıyorum. Genelde 1 yıllık oluyor. Yabancılarda iyi gördüklerimle ise 2 yıllığına imza atıyorum” dedi.

Haber: Fırat AKYOL