Sürücülere Zorunlu Mola

Sürücülere Zorunlu Mola

0
643

Giresun’un Görele İlçesinde Kurban Bayramı öncesi arife günü bayram tatillerini memleketlerinde geçirmek isteyen sürücüler, Giresun Emniyet Müdürlüğüne bağlı Bölge Trafik Şube Müdürlüğü tarafından, yorgun ve uykusuz sürücüleri durdurarak çay ikramında bulunarak dinlenmelerini sağlıyor.

Bölge Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, Sürücülere Yönelik “Yorulunca Mola Verin, Hayata Mola Vermeyin” Projesi Kapsamında İstanbul, Bursa, Kocaeli, Sakarya ve Bolu gibi illerden yola çıkıp Giresun, Trabzon, Artvin ve Rize gibi Karadeniz illerine giden sürücüleri Görele ilçe merkezinden geçen Karadeniz Sahil Yolu Görele Belediyesi Hayrullah Koç Parkı mevkiinde durduran polis ekipleri şoförlerin bir süre dinlenmesini sağlamak için çay ikramında bulunuyor ve onlarla sohbet edip uyarıcı broşürler veriyor.

Görele Emniyet Müdürü Nazım Şahin, vatandaşların Bayram nedeniyle heyecanlı ve ailelerine kavuşmak için yola çıktıklarını, sürücülerin uzun süreli yolculuk yaptıklarını ve en azından 5 -10 dakika sürücüleri oyalayıp çay ısmarlayıp vücutlarını dinlendirip uykularını açmak için çalışma yaptıklarını belirtti.

Yapılan uygulamanın çok güzel bir uygulama olduğunu söyleyen sürücüler, “Yapılan bu uygulama gerçekten çok güzel bir uygulama bu tip uygulamaların sadece bayramlarda değil de keşke periyodik aralıklarla her zaman böyle bir uygulamalar olsa hem dinlenilir hem de sosyalleşme olur. Bizleri düşünen Giresun valiliğine, Giresun İl Emniyet Müdürlüğüne ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dediler.

Haber: Bekir Öztürk / yukaribogali.gen.tr