‘Örgün Eğitimle Hafızlık Projesi’ Meyvelerini Vermeye Başladı

‘Örgün Eğitimle Hafızlık Projesi’ Meyvelerini Vermeye Başladı

0
633

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı kuran kursları ile yürütülen ‘Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi’ meyvelerini vermeye başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı kuran kurslarında kalan öğrenciler başarıları ile göz dolduruyor. Okulla birlikte hafızlık programındaki öğrencilerden pek çoğu 2016-17 eğitim öğretim yılını takdir belgesi alarak başarıyla tamamlıyor. Bir filiz gibi ülkemizin dört bir köşesinde bu program dâhilinde hafızlık eğitimine devam eden öğrencilerin çift kanatlı başarıları hem öğrencilerin ailelerini hem de bu programa emek harcayan öğreticileri memnun ediyor. Proje kapsamında ise birçok hafızlığını tamamlayan öğrencilerimiz gibi Bulancak Yatılı Erkek Kur’an Kursu öğrencilerinden Hafız Süleyman Ensar ÖZTAŞ da hafızlığını başarı ile tamamladı.

Program dâhilinde hafızlığını tamamlayan ÖZTAŞ için 27.07.2017 Perşembe günü Bulancak Doğa Piknik Düğün Salonu’nda dua programı düzenlendi.

Programa, Kur’an Kurslarından Sorumlu Giresun İl Müftü Yardımcısı Hafız Murat MUTLU, Bulancak İlçe Müftülüğü personelleri, Merkez Erkek Yatılı Kur’an Kursu öğreticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Hafızlar tarafından Kur’an-ı Kerim’den ayetler, ilahiler ve tesbihatların okunmasının ardından İl Müftü Yardımcısı Murat MUTLU kürsüye davet edildi.

MUTLU; hafızlığını başarı ile tamamlayan Hafız Süleyman Ensar ÖZTAŞ’ı tebrik etti.  İl Müftü Yardımcısı Murat MUTLU; “Anne-babanın en önemli görevinin, İslam’ın kaynağı olan Kur’an-ı Kerim-i evladına doğru bir şekilde öğretmektir. Bu sebeple hafızlığını bitiren bu çocukların ebeveynlerini tebrik ediyorum. Hafızlık zor bir iş. Bu çocuklar oyun çağında saatlerini değil, günlerini değil haftalarını değil, aylarını sırf Allah rızası için onun kelamını ezberlemek için ayırdılar. Bundan dolayı bu hafız kardeşlerimi de tebrik ediyorum. Allah bu Kur’an hamillerine yardımcı olacaktır. Zihinlerindeki Kur’an’ın onların hayatlarına ışık tutmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum”. dedi.

Program İl Müftü Yardımcısı MUTLU’nun duası ile tamamlandı.