Nihat Öztürk Güven Tazeledi

0
769

2010 yılından itibaren faaliyet gösteren Görele Şair ve Yazarlar Derneği’nin 3.olağan genel kurulunu Pazar günü Karadeniz Omurilik Felçlileri Derneği Görele Şubesi’nin çok amaçlı salonunda yaptı.

Yapılan kongre genel kurul Başkanı Nihat Öztürk’ün konuşmasıyla açıldı.

Açılış konuşmasında Görele’nin geçmişten bugüne bir kültür şehri olduğunu; Hasan Ali Yücel’den Ahmet Kaçar’a, Fethi Karamahmutoğlu’ ndan Bedri Rahmi Eyüpoğlu’na kadar çok önemli kültür ve sanat adamlarını bağrından çıkardığını belirten Nihat Öztürk Görele Şair ve Yazarlar Derneği’nin de bu çizgiyi sürdürmek amacıyla kurulduğunu belirtti.

Geçen üç içinde çeşitli kültürel faaliyetler yaptıklarını dile getiren Nihat Öztürk, gelecekte yerel ve merkezi yönetimle iş birliği yapılarak ilçede kültürel faaliyetlerin hayata geçirilmesine yönelik çalışmalar yapmayı hedeflediklerini söyledi.

Daha sonra yönetim ve denetim kurulu üyelerini seçilmesine geçildi. Görele Şair ve Yazarlar Derneği’nin gelecek üç yıl için yönetim kurulu üyeliğine Nihat Öztürk, Evren Orkun Şen, Hülya Yazgan, Şükrü Çoban, Hayrettin Günay, Bekir Öztürk ve Mehmet Çolakoğlu; denetim kurulu üyeliğine de Ahmet İmat, Seyfullah Çiçek ve Fatih Duzcu getirildi.