Hedef Dünya Şampiyonluğu

Hedef Dünya Şampiyonluğu

0
613

ABD’de 8-15 Haziran tarihleri arasında yapılan şampiyonada dünya üçüncülüğünü elde eden Makaralı Yay Genç Bayan Takımından milli sporcu Evrim Sağlam, memleketi Giresun’un Görele ilçesine bağlı Türkeli köyüne gelerek buradaki yakınlarını ziyaret etti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Okçular Vakfı Spor Kulübü’nde Makaralı Yay Genç Bayan Takımı’nda bulunan milli sporcu Evrim Sağlam, “Takım arkadaşlarımla birlikte ülkemize böyle bir mutluluğu yaşatmaktan dolayı çok mutluyuz. Bundan sonraki hedefimiz inşallah dünya şampiyonu olmak, ülkemize altın madalyayı getirmek” dedi.

ABD’nin Nebraska eyaletine bağlı Yankton şehrinde yapılan Dünya Gençler Okçuluk Şampiyonası Genç Bayanlar olarak dünya üçüncüsü olduklarını belirten Sağlam, “Öncelikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi Okçular Vakfı, Okçular Tekkesi’ ne, beni hiçbir zaman yalnız bırakmayan Giresun İli Görele İlçesi Türkeli Köyü Dernek Başkanı Ertuğrul Demirci’ye ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

17 yaşındaki Evrim Sağlam, 2013 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Okçular Vakfı’nda okçuluk sporuna başladığını ve çok kısa bir süre içerisinde de ulusal alanda pek çok başarıya imza attıklarını dile getirdi.

Sağlam, Türkiye sıralamasında 4. olmuş, ardından Türkiye makaralı yay kategorisinde milli takıma girmeye hak kazanmış ve ülkemizi uluslararası alanda pek çok yarışmada temsil etmiş olup Yunanistan, Avusturya’da bireysel ve takım olarak madalyalar almaya hak kazanmıştı. Sağlam, milli takımda kariyerine devam etmek ile birlikte pek çok ulusal ve uluslararası yarışmalara hazırlandığını sözlerine ekledi.

Haber: Bekir Öztürk / yukaribogali.gen.tr