Hafızlık Proje Öğrencileri ve Motivasyon

Hafızlık Proje Öğrencileri ve Motivasyon

0
584

Kur’an-ı Kerim’e verilen değerin bir göstergesi olan Hafızlık, O’nu anlamak, yaşamak ve yaşatmak için atılan bir adımdır.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı kuran kursları ile yürütülen ‘Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi’ hazırlık öğrencileri hem projeye hazırlanıyor, hem de yaz tatilini eğlenceli bir şekilde geçiriyor.

Proje kapsamında hemen hemen her ilimizde yaz döneminde adeta kampa alınan özellikle 4. sınıfı bitirmiş öğrenciler üzerinde hassasiyetle duran ve 3 aylık eğitim sonucunda Hafızlık Eğitim Projesi’ne alınması planlanan öğrenciler Giresun İl Müftülüğü’ne bağlı Merkez Kız Yatılı Kur’an Kursu’nda rehber hocaları eşliğinde, Giresun İl Müftülüğü’nün tam desteği ile sosyal aktivitelerle eğitime devam ediyor.

İdarenin izni ile yaşları 10 -13 arasında eğitim gören çocuklar hocaları eşliğinde sosyal etkinlikle eğlenceli ve eğitim dolu bir sezon geçiriyor. (Spor, gezi, toplu yemek vs.)

Bu kapsamda 17 Hafızlık Proje öğrencisi 27.07.2017 Perşembe günü bowling oyunu ve toplu yemek programına katıldı.

Eğlenceli bir gün geçiren öğrencilere; programın en büyük katkısı ise arkadaşlık, paylaşma, sorumluluk alma bilincini geliştirmiş olması.