Giresun’da Lösemili ve Kanserli Ailelerin İhtiyaçlarını Dağıttı

Giresun’da Lösemili ve Kanserli Ailelerin İhtiyaçlarını Dağıttı

0
745

LÖSEV (Lösemili Çocuklar Vakfı), ‘Anadolu’ya Tır Dolusu LÖSEV Yardımı’ projesi kapsamında Türkiye’nin dört bir yanındaki ihtiyaç sahibi hasta ve ailelerine yardımlar ulaştırmaya devam ediyor.

30 Temmuz 2017 Pazar günü Giresun’da olan LÖSEV İyilikler Tırı, vakfa kayıtlı aileler ile Atatürk Meydanı buluşarak ihtiyaç sahiplerine yardımları ulaştırdı. İyilikler Tırı 31 Temmuz 2017 Pazartesi günü ise Trabzon Forum AVM’de konumlanarak Trabzonlu ailelere yardımlarını elden ulaştırdı.LÖSEV, lösemi ve kanser tedavisinde ilaçlar kadar iyi ve doğal beslenmenin değerli olduğunu belirterek, ailelerinin % 82’sinin asgari ücret ve altında gelire sahip olduğunu açıkladı. Bu nedenle dar gelirli ailelerin iyi beslenmek ve hijyenik koşulları sağlamak için desteğe ihtiyaç duyduklarının altını çizdi. Hastaların ve ailelerinin tüm temel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ülkemizin pek çok şehrini dolaşan LÖSEV’in İyilikler Tırı 30 Temmuz Pazar günü Giresun’daydı. Türkiye’nin tüm bölgelerine giyim, tekstil, gıda, et, kırtasiye, oyuncak, kuru gıda, temizlik malzemeleri gibi, bir lösemi ve kanser hastasının iyileşmesi için gerekli olan temel ihtiyaçları içeren yardımları götüren LÖSEV İyilikler Tırı, Giresun’da koli koli mutluluk dağıttı. Lösemili ve kanserli çocuklar aileleriyle birlikte organizasyondan yüzleri gülerek ayrıldı.

19 Nisan 2017 tarihinde Eskişehir’den yola çıkan LÖSEV İyilikler Tırı, Anadolu’nun en uzak şehirlerinden en ücra köylerine ulaşmanın, buradaki lösemili ve kanserli çocukları güldürmenin mutluluğunu yaşamaya devam edecek. LÖSEV İyilikler Tırı’nın bundan sonraki duraklarında da hazır bulunacak; gıda, giyim, tekstil, kırtasiye, oyuncak, bilgisayar, mobilya, temizlik malzemesi ve bunun gibi yüzlerce yardımı LÖSEV’e kayıtlı aileler ihtiyaçlarına göre, gönüllerince seçebilecek. Özellikle LÖSEV’e kayıtlı çocuklar oyuncaktan bisiklete, kırtasiyeden çalışma masasına istedikleri şeyleri seçme fırsatını yakalayacaklar.