1 kg Fındık 1 Kg Hamsi Etmiyor!

1 kg Fındık 1 Kg Hamsi Etmiyor!

0
682

Son günlerde hamsi fiyatı gösterdiği artışlarla rekor üstüne rekor kırarken, üretici mevcut fındık fiyatlarıyla 1 kilo fındığına karşılık 1 kilo hamsi bile alamıyor.”

Tezgâhlarda az bulunan zaman zaman hiç bulunmayan hamsinin kilosu 12-15 lira aralığında değişirken fındığın kilosu 10.12 lira arasında seyretmeye devam ediyor.

FINDIK HAK ETTİĞİ DEĞERDE DEĞİL

TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, fındık fiyatlarının yeni haftaya düşüşle başladığını belirterek, fındık fiyatlarının hak etmediği değerde olmadığını söyledi. Bir kilo fındık ile bir kilo hamsi bile alınamadığını belirten Arslan Soydan şöyle konuştu: “Bugünlerde tabelalarda yazan fındık fiyatı üreticilerin hak ettiği noktada değil. Fındıkta bir adım ileri gidiyoruz, iki adım geri geliyoruz. Haftanın içerisinde bir veya iki gün artış gösterip, ondan sonra düşüş yaşıyoruz. Bu düşüşlere baktığımızda piyasada hem yediğimiz çikolatalardaki fiyatlar artış eğiliminde, iç fındık kaç katı yüksek fiyatlara alıyoruz. Topladığımız mahsulümüzle bir kilo hamsi bile alamıyoruz” dedi.

Kaynak: Yeşil Giresun